O nas

Firma

Firma „h.g.BRAUNE” powstała w czerwcu 1992 roku w Jaworze na Dolnym Śląsku. Zakresem działalności firmy jest projektowanie, składanie i drukowanie (edycja) katalogów branżowych firm. Początkowo były to katalogi wielobranżowe firm krajowych, aktualnie są to katalogi branży kamieniarskiej i ogrodniczej obejmujące firmy krajowe i zagraniczne. Zawierają około 4 tysięcy firm każdy i prezentowane są na wszystkich wystawach w kraju i za granicą. W trakcie swojej 30 letniej działalności firma była również organizatorem wystaw: „KRAINA OGRODÓW I KAMIENIA” w Hali Stulecia we Wrocławiu i „KAMIEŃ W ARCHITEKTURZE „ w Centrum Targowym w Lublinie. W 2000 roku z inicjatywy mojej powstał Związek Pracodawców Branży Kamieniarskiej przekształcony w 2020 roku w POLSKI ZWIĄZEK KAMIENIARSTWA . Aktualnie firma wydaje następujące pozycje: KAMIENIARZ POLSKI (corocznie) OGRODY I ZIELEŃ POLSKA ( corocznie) ATLAS KAMIENI NATURALNYCH ( do wyczerpania nakładu ) ATLAS KAMIENI NATURALNYCH ( do wyczerpania nakładu ) ALBUM KOPALŃ OBRÓBKA MECHANICZNA I OBRABIARKI DO KAMIENIA W roku 2022 firma „h.g.BRAUNE „ będzie obchodzić jubileusz 30-lecia swojej działalności .

Katalogi

KATALOG „ KAMIENIARZ POLSKI „ to katalog prezentujący oferty firm polskich i  zagranicznych związanych wyłącznie z branżą kamieniarską . Są to dostawcy kamienia naturalnego w postaci bloków i slabów, producenci wyrobów z kamienia (parapety,schody,blaty,posadzki,nagrobki itp. ) ,kopalnie ,producenci i dostawcy maszyn i narzędzi do obróbki kamienia nowych i używanych oraz firmy montażowe kamienia w obiektach inwestorów indywidualnych i państwowych. Katalog jest corocznie aktualizowany i uzupełniany o nowe firmy.

KATALOG „ OGRODY i ZIELEŃ POLSKA „  zawiera oferty firm polskich i zagranicznych branży ogrodniczej. Są to producenci drzew i krzewów ozdobnych i owocowych , sklepy i centra ogrodnicze ,producenci i dostawcy mebli ogrodowych, narzędzi , sprzętu , artykułów ogrodniczych,nasion , nawozów itp.,a także projektanci i wykonawcy ogrodów domowych, parków, terenów zieleni . Firmy zagraniczne są z Belgii , Holandii , Italii , Czech , Niemiec , Litwy .Katalog wydawany jest rokrocznie aktualizowany o nowe firmy , które mogą dokonać wpisu na druku drogą e-mailową . Katalog prezentowany jest na wystawach ogrodniczych krajowych i w internecie .

ATLAS KAMIENI DO OGRODU to w całości kolorowy album przedstawiający wizerunek i opis kamieni ozdobnych dostępnych na polskim rynku .W części drugiej pokazane są wyroby z kamienia a w trzeciej prezentacje ogrodów wykonanych przez architektów krajobrazu z różnych rejonów Polski . Całość uzupełnia indeks dostawców , architektów i rodzaii kamienia.

ATLAS  KAMIENI NATURALNYCH to album w całości barwny ,w twardej oprawie ,ze wstępem profesora Ryszarda Kryzy z Uniwersytetu Wrocławskiego . Przedstawia on na 800 stronach zdjęcia kamieni naturalnych krajowych i zagranicznych dostępnych na naszym rynku (granity , marmury, piaskowce,trawertyny i inne ). Każde zdjęcie kamienia uzupełnia nazwa , kraj pochodzenia oraz parametry techniczne i źródło nabycia .Album zamyka indeks kopalń , hurtowni kamienia oraz nowość na rynku : wizerunek spieków i konglomeratów marmurowych i kwarcowych.

ALBUM  KOPALŃ – album w całości kolorowy w twardej oprawie ze wstępem opracowanymprzez dr. inż. Wiesława Frankiewicza z Politechniki Wrocławskiej przedstawiający na 220 stronach polskie kopalnie kamienia naturalnego zlokalizowane w 11 województwach. Każda strona ukazujezłoże ,wyroby produkowane z przedstawianego złoża i kontakt do wybranej kopalni . Całość kończy indeks kopalń uszeregowany wg rodzaju skały

OBRÓBKA MECHANICZNA i OBRABIARKI DO KAMIENIA  Jest to podręcznik , którego autorem jest inż. Wacław Chrząszczewski opisujący procesy obróbki i maszyny stosowane przy obróbce kamienia naturalnego (w zakładach kamieniarskich i kopalniach ). Całość uzupełniona w zbiór polskich norm  dla produktów branży kamieniarskiej . Książka ta stanowi również teoretyczną wiedzę dla uczniów zawodowych szkół kamieniarskich (m.in. szkoły w Strzegomiu).

Reklama

Ze względu na coroczne nowe wydania katalogów zapraszamy do prezentacji swojej firmy na stronach kolejnych wydań. Polega to na zgłoszeniu swojej oferty  poprzez formularz kontaktowy , wypełnienie druku wpisu lub aktualizacji i wysłaniu go na adres ; hgbraune@hgbraune.com.pl  . Koszt umieszczenia reklamy w postaci modułu ( 1/3 czarno-białej strony ) wynosi 100 zł + VAT . Prezentacja firmy na kolorowej stronie kosztuje od 800 zł + VAT.
do 1500 zł + VAT w zależności od lokalizacji strony w katalogu . Zapraszamy  do wpisu .