h.g. BRAUNE

Zamów Katalog

 

 Zamów Katalog

 

 

 

Dolnośląski Dwumiesięcznik Branżowy Agencji Infomax
“Vademekum Budowlane” ISDN 1429-7558
04(27)/2002 wrzesień-październik
 

“W ciepły majowy weekend na terenie wrocławskiej Hali Ludowej zaroiło się od zieleni i od podziwiających ją ludzi.
W rodzinnej i festynowej wręcz atmosferze rozpoczęły się II Ogólnopolskie Targi Ogrodnicze zatytułowane “Kraina Ogrodów i Kamienia”. Tematyka targów jest przyjemna, nic więc dziwnego, że podobnie jak rok temu organizatorzy odnieśli niebywały sukces frekwencyjny. Z Wrocławia i okolic napływały całe rodziny aby odpocząć po przepracowanym tygodniu wśród niesamowicie malowniczych stoisk z zielenią kamieniami i fontannami.
Redakcja INFOMAXu , jak zwykle obecna na wszystkich imprezach targowych Dolnego Śląska i tym razem nie zawiodła się na pomysłowości wystawców targów. Z podziwem przypatrywaliśmy się jak na co dzień surowa konstrukcja wrocławskiej hali staje się coraz piękniejsza i niezwykła. Na środku “wyrosło” wysokie drzewo ,które stało się wizytówką jednego z największych stoisk , mianowicie firmy “Zieleń Wokół Nas”. Nieopodal wiły się urocze chodniki z różnokolorowej kostki brukowej , leżały piękne otoczaki oraz ozdobny kamień ogrodowy przedsiębiorstwa “Lithos”. Dalej stały manekiny ubrane w suknie ślubne , które tym razem były tylko dodatkiem do fantastycznych kompozycji kwiatowych , jakimi były wiązanki sieci wrocławskich kwiaciarni “Bukiety Baranowska”. Wymieniać można by jeszcze długo , gdyż inwencji podobnie jak rok temu wystawcom nie brakowało. Należą się natomiast słowa uznania i gratulacje firmom, które za tą inwencję zostały uhonorowane nagrodami w czterech kategoriach:

I. Aranżacja stoiska:
1. miejsce: ANLAS - Uprawy Szkółkarskie i Leśne - Korzeńsko
2. miejsce: PPHU - EKOTERRA Sp z o.o. - Wrocław

II. Kompozycja ogrodowa:
1. miejsce: ZIELEŃ WOKÓŁ NAS - Wrocław
2. miejsce: KAMIENIARZ Bożena Modlińska - Kielce

III. Najciekawszy Produkt Polski:
1.miejsce : ZAKŁAD STOLARSKO TAPICERSKI - WYROBY Z WIKLINY - Oleśnica
2. miejsce : HOSTAL - Wrocław

IV. Najnowsze Technologie:
1. miejsce : MAC MIX Polska Sp z o.o.

Ponadto w każdej kategorii przyznano szereg wyróżnień , z którymi entuzjastycznie się zgadzamy, a ich laureatom serdecznie gratulujemy. Na tej imprezie zorganizowanej zarówno w hali jak i na obrzeżach można było nabyć nie tylko piękne kwiaty doniczkowe , ale również inny , niezwykle bogaty asortyment :książki o tematyce ogrodowej, kamienie ozdobne , witraże , pompy , fontanny , filtry wodne , a nawet miód, metalowe meble , kielichy i wazony, programy komputerowe do projektowania krajobrazu , ceramikę artystyczną , czy tkaniny “patchwork”.
Nie ma wątpliwości , że sukces tych targów ogrodniczych zachęci w przyszłości jeszcze większe rzesze zainteresowanych upiększaniem swoich ogrodów przydomowych , zagospodarowaniem terenów zielonych , ogrodów
i parków. Kto wie może w przyszłości zdobędą one rangę międzynarodowych , czyniąc Wrocław stolicą światowego ogrodnictwa…? Szykując się do zimy i czekając na III Ogólnopolskie Targi Ogrodnictwa “Kraina Ogrodów i Kamienia” życzymy tego sobie , organizatorom i wszystkim Państwu.”


SZUKAJ:

www.hgbraune.com.pl używa plików cookies w celu świadczenia usług. Informacje dotyczące polityki plików cookies znajdziesz w naszej Polityce Prywatności.

Wyrażam zgodę na korzystanie z ciasteczek.